Scena na Dywanie: Zygadło, Kulisiewicz, Kowalczyk

FB_IMG_1525793820701

27 maja o godz. 16.20 na Scenie na Dywanie wystąpi trio wokalno-instrumentalne w składzie: Dorota Zygadło – śpiew, Malwina Kulisiewicz – śpiew i skrzypce, Mateusz Kowalczyk – gitara.

Dorota Zygadło

Absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrwywkowej, obecnie studentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w roku akademickim 2016/2017 studiowała w Konserwatorium Muzycznym Vincenzo Bellini w Palermo (Włochy) w klasie wokalistyki jazzowej Flory Faji. Obecnie można usłyszeć ją na wrocławskich scenach i w klubach. Laureatka m.in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Riga Jazz Stage na Łotwie. W 2017 otrzymała nagrodę Berklee College Of Music w Bostonie dla obiecujących muzyków.

Malwina Kulisiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale kameralistyki pod kierunkiem Christiana Danowicza. Obecnie rozwija się wokalnie w Studium Musicalowym Capitol pod okiem wrocławskiej wokalistki jazzowej, Katarzyny Mirowskiej. Z ważniejszych osiągnięć wokalnych można wymienić: Nagrodę Specjalną II Festiwalu Nie tylko gospel im. Włodka Szomańskiego, Mieroszów 10-12 lipca 2015 oraz Nagrodę Specjalną XI Stacji Kutno, Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory w 2015 roku.

Mateusz Kowalczyk

Pochodzący z Puław wrocławski gitarzysta i wokalista ma na swoim koncie wiele koncertów. Napisał muzykę i teksty dla zespołu Yummy Mummy (płyta  „Funky Diskotek”, 2014). Na co dzień współpracuje jako gitarzysta z Elą Dębską.

Foto: materiały zespołu