Gawędy w Capitolu

Zapraszamy do Capitolu na opowieści o polskich harcerzach w międzywojennym Breslau. 23 stycznia o godz. 17.30 w Foyer za Witrażem będzie można posłuchać gawędy Wojciecha Kupczyńskiego.

20151213-gra_2084

Takiego inspicjenta nie ma żaden teatr prócz Capitolu! Wojciech Kupczyński nie tylko prowadzi spektakle i odpowiada za ich prawidłowy przebieg (na tym właśnie polega praca inspicjenta), czasem także w nich występuje (na zdjęciu – przy swoim pulpicie za kulisami „Hair”, w kostiumie). Niektórzy pamiętają też może koncert motocyklowy na Podwórku Capitolu – to także był pomysł i realizacja Pana Wojtka, który jest pasjonatem motocykli.

Ale mniej osób wie, że Pan Wojtek jako harcmistrz ma ogromną wiedzę na temat dziejów polskiego harcerstwa we Wrocławiu i umie fascynująco o nich opowiadać. Podzieli się tymi opowieściami podczas pierwszej z cyklu harcerskich gawęd, ilustrowanej bogatym materiałem archiwalnym (zdjęciami, listami, dokumentami) już w najbliższy poniedziałek w naszym teatrze. Wstęp jest wolny, zapraszamy!

Gawędy w Capitolu
23 stycznia, godz, 17. 30
Foyer za Witrażem – wejście od ulicy Piłsudskiego 67
wstęp wolny