Fresh Design – wystawa i debata

fd 1

W piątek 20 listopada we Wrocławiu rozpoczną się  warsztaty w ramach projektu Fresh Design. Tym razem do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przyjeżdżąją studenci z 5 państw, by wspólnie stworzyć projekty proponujące alternatywną wizję zagospodarowania terenów nadrzecznych Wrocławia. Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa prac uczestników oraz debata.

Fresh Design – Młoda Europa o Designie to inicjatywa skierowana do studentów architektury, designu i sztuki z europejskich uczelni. Podczas 3. edycji projektu we Wrocławiu spotkają się młodzi projektanci z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier, by przez kolejne 10 dni pracować nad tematem przewodnim tegorocznych warsztatów, którym jest RZEKA, odgrywająca znaczącą rolę w przestrzeni miast na całym świecie. W efekcie połączenia różnych wizji i doświadczeń, powstaną koncepcje modernizacji terenów bezpośrednio związanych z rzeką, w sposób maksymalnie wykorzystujący ich potencjał rekreacyjny i komunikacyjny.

Podczas trwania projektu będzie można oglądać wystawę prezentującą dotychczasowy dorobek twórczy uczestników projektu oraz ich uczelni. Wernisaż wystawy odbędzie się w Teatrze Muzycznym Capitol 26 listopada o godzinie 17, a wystawa potrwa od 27 do 29 listopada.

Rezultaty wspólnych działań studentów przedstawione zostaną również w Teatrze Muzycznym Capitol 29 listopada o godz. 12 w trakcie otwartej obrony prac. Obronie towarzyszyć będzie debata społeczna pt. „Płynność miasta – rzeka w strukturze aglomeracji”, która rozpocznie się o godz. 15, a poprowadzi ją Tomasz Bojęć z think-tanku BLOKBLOG.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.