Trzej muszkieterowie od podszewki: Łukasz Giza

_LGI5812

Kostiumy i rekwizyty do musicalu Trzej muszkieterowie przygotowywano przez kilka miesięcy z niemal filmową precyzją. Skórzane kaftany i buty, mieniące się tafty w obszytych setkami klejnocików sukniach, rapiery ze specjalnego, lekkiego duraluminium, prawdziwe pióra, misternie wykonane peruki…

Zdjęcia Łukasza Gizy prezentują te elementy kostiumów i przedmiotów, których nie da się zobaczyć z widowni. Również to, co ukryte – jak fiszbiny czy stelaże, na których powstają peruki. Ostateczny, olśniewający efekt jest sumą takich szczegółów i żmudnej pracy wielu świetnych rzemieślników – ludzi teatru, tych „spod podszewki”.

Wystawę znajdującą się w bocznym foyer mogą obejrzeć widzowie spektakli Capitolu.

Łukasz Giza – ur. w 1977 roku we Wrocławiu, stały współpracownik Gazety Wyborczej oraz tygodników „Duży Format” i „Wysokie Obcasy”. W okresie 2002-2012 fotoreporter Gazety Wyborczej Wrocław. Prezentował prace na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych między innymi na wystawie Ludzie, wydarzenia, przemiany – 20 lat fotografii „Gazety Wyborczej”. Obecnie freelancer publikujący swoje zdjęcia w większości tygodników politycznych, w prasie codziennej oraz miesięcznikach. Osobną i coraz większą część pracy zawodowej zajmuje mu fotografia reklamowa i wizerunkowa.