THE HOLLOW MAN II: Paweł Kwiatkowski

Od 8 maja w Galerii Jednego Obrazu na wewnętrznej fasadzie Podwórka ekspozycja nowej pracy: The Hollow Man II Pawła Kwiatkowskiego.

the hollow man II, olej na płótnie, 300x2190cm, 2014

The Hollow Man II, 2014, olej na płótnie, 300 x 214 cm


 

PAWEŁ KWIATKOWSKI
(rocznik 1981), urodzony w Tykocinie, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dyplom z wyróżnieniem obronił w 2011 r. po cyklu prac malarskich i graficznych. Od 2011r. zatrudniony jest na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2009 r., będąc jeszcze studentem, zdobył 4 nagrody w XVI konkursie im. Władysława Strzemińskiego „Sztuki
Piękne”: nagroda Giuliano Santiniego – dyrektora Międzynarodowego Centrum Grafiki Warsztatowej w Urbino KAUS, nagroda Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, nagroda Galerii Promocji Młodych Bałuckiego Ośrodka Kultury „Rondo” i nagroda Galerii „Pod Napięciem” Politechniki Łódzkiej. W 2010 r. zdobył Grand Prix – nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 r. został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę dyplomową na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2012 r. otrzymał statuetkę artNoble za najlepszą pracę dyplomową publicznych uczelni artystycznych w kraju, w kategorii sztuki wizualne. W 2013 r. został uhonorowany nagrodą Rektora I stopnia za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. W 2014 otrzymał nagrodę Centrum Grafiki Artystycznej i Badań Wizualnych na II Międzynarodowym Triennale Grafiki w Belgradzie.

Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego indywidualne wystawy miały miejsce między innymi w Warszawie (Galeria Studio), w Łodzi (Miejska Galeria Sztuki – Galeria „Od Nowa” w Akademii Sztuk Pięknych), Poznaniu(Galeria Profil w Domu Kultury Zamek), Żyrardowie (wystawa na Festiwalu Miasto Gwiazd) oraz w Białymstoku (w Galerii Sleńdzińskich).

Prezentował również swoje prace na wielu wystawach zbiorowych w Polsce m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Zgierzu jak i za granicą: we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Litwie, Czechach Słowenii, Chorwacji, Serbii, Estonii, Kanadzie i Japonii.