KRUKI: Michał Bajsarowicz

Cykl szkiców rysunkowych, obrazów oraz instalacji, eksponowanych na wielkoformatowych płótnach w przestrzeni budynku. Ptasie portrety, szkice ilustrujące ruch i zachowania kruków, oddają siłę i inteligencję gatunku Corvus corax.

01. Przed wystawą (2)

MICHAŁ BAJSAROWICZ – malarz, grafik, rzeźbiarz, studia na PWSSP w Poznaniu (dyplom 1992), członek ZPAP. Autor licznych wystaw w kraju i zagranicą.

Dla Michała Bajsarowicza dominującym tematem w jego artystycznych poszukiwaniach stał się „kruk”. Dotychczas cały okres swojej twórczości poświęcał człowiekowi. Postać ludzką traktowaną jako pretekst własnej artystycznej wypowiedzi zastąpił tematem ptaka, a w szczególności kruka.
Artysta dysponując świetnym warsztatem malarskim, rysunkowym, rzeźbiarskim, prowadzi swoistą dysputę z tym wieloznacznym obiektem. Zarówno jego różnorodna symbolika i szeroka konotacja sprawia, że temat człowieka przeszedł swoistą metamorfozę … w kruka.
Na wystawę składa się seria wielkoformatowych prac malarsko-graficznych umieszczona w przestrzeni foyer Teatru Muzycznego Capitol.