Janusz Radek na Dywanie

11150616_897775316945992_5222466448119507029_n

W sobotę 18 kwietnia czwarta odsłona cyklu spotkań Aktor na Dywanie. Kolejnym gościem, z którym porozmawiamy o młodości i podwórkowych szaleństwach, będzie Janusz Radek. 

Wokalista i aktor „teatralnych inscenizacji muzycznych” – jak można przeczytać na jego oficjalnej stronie – jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma fenomenalną skalę głosu – cztery i pół oktawy (w spektaklu „Jerry Springer – The Opera”, w który gra transwestytę Tremonta, korzysta z tego daru z rozmachem).

Śpiewać zaczął zawodowo w 1990 roku na olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję. Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował muzykę do tekstów Leśmiana, Staffa, E.E. Cummingsa, współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko, śpiewał też w punkrockowym zespole Gównoprawda i rockowych: m.in. Moonwalker, Obcy.
Laureat Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności na 24. PPA, oraz wielu prestiżowych nagród muzycznych i teatralnych.
Więcej na oficjalnej stronie artysty www.januszradek.pl, a jeszcze więcej – na sobotnim spotkaniu.

18 kwietnia, o godz. 14:30 na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol. Wstęp wolny.
Spotkanie z Januszem Radkiem odbywa się w przeddzień pożegnania ze spektaklem „Jerry Springer – The Opera”, w którym aktor gra rolę Tremonta oraz Anioła Gabriela.